Drošība
Drošība ir viena no četrām “Latvijas dzelzceļa” vērtībām. Tādēļ “Latvijas dzelzceļš” gan pakāpeniski ievieš dažādus drošības risinājumus, lai nelaimes gadījumi uz dzelzceļa nenotiktu, gan regulāri rīko izglītojošas drošības kampaņas.

Sabiedrību uzņēmums uzrunā ar mājas lapas http://www.dzirdiredzidzivo.lv/ starpniecību. Tajā pieejami padomi, kā runāt par drošību uz dzelzceļa ar bērniem, izvietota aktuālā nelaimes gadījumu statistika, kā arī iespējams izmēģināt virtuālo simulatoru, kur ikviens var pārliecināties, cik laika un cik liels attālums nepieciešams, lai vilciens apstātos, mašīnistam ieraugot negaidītu šķērsli.  Mājas lapā tiek izvietota arī aktuālā drošības kampaņu informācija

 
 

2015.gadā organizētas trīs kampaņas, no kurām viena īpaši veltīta drošai dzelzceļa pāreju šķērsošanai. 

Otra kampaņa jaunā skolas gada sākuma noskaņās bija veltīta tam, kā runāt ar bērniem un jauniešiem par drošību dzelzceļa tuvumā un tā šķērsošanas laikā. Savukārt trešā drošības kampaņa noritēja gada nogalē un bija veltīta uzvedībai dzelzceļa tuvumā ziemas periodā, kad ir ne tikai tumšs, bet tuvojošos vilcienu troksni arī apslāpē sniegs. Kampaņas ietvaros īpaši tika uzrunāti jaunieši, kuri ejot bieži klausās mūziku austiņās un nepievērš pietiekamu uzmanību apkārt notiekošajam. 
 
 


Līdzās kampaņu organizēšanai “Latvijas dzelzceļš” rīko drošības stundas skolu jauniešiem. 2015.gadā noticis vairāk nekā 80 drošības stundu Rīgā un citās Latvijas pilsētās, aptverot vairāk nekā 4300 pirmsskolas un skolas vecuma jauniešu lielu auditoriju. 

 
Drošība pie pārbrauktuvēm
Lai uzlabotu drošību pie pārbrauktuvēm un operatīvu problēmsituāciju risināšanu, 2015.gadā “Latvijas dzelzceļš” aprīkoja pārbrauktuves ar informatīvām zīmēm, kur norādīts pārbrauktuves identifikācijas numuru 80001181 un “Latvijas dzelzceļa” Uzziņu dienesta bezmaksas tālruņa numurs. Autovadītāji ārkārtas gadījumos var zvanīt tieši uz šo numuru, bet 
pārbrauktuves identifikācijas nosacītais numurs ļauj uzņēmuma speciālistiem ātri identificēt pārbrauktuvi un reaģēt atbilstoši situācijai


Par to, ka pēdējos 10 gados veiktās aktivitātes drošības situācijas uzlabošanai ir bijušas sekmīgas, liecina uz dzelzceļa notikušo nelaimes gadījumu statistika. 

 
 


 

Ritošā sastāva sadursmes
ar autotransportu uz pārbrauktuvēm

/  Sadursmju skaits
/  Cietušo cilvēku skaits
 
 
 
 
 


 

Nelaimes gadījumu skaits

/  Traumēto cilvēku skaits
/  t.sk.bojā gājušie
 2016.gadā papildus jau minētajām aktivitātēm “Latvijas dzelzceļš” Rīgā organizē Starptautiskās drošas dzelzceļa šķērsošanas dienas konferenci, kā arī uzsāk sadarbību ar pašvaldībām visā Latvijā pakāpeniskai dzelzceļa šķērsojumu drošības paaugstināšanai.