Dzelzceļa pasažieru infrastruktūras modernizācija
2015.gada nogalē noslēdzās VAS “Latvijas dzelzceļš” īstenotais projekts, kura mērķis ir paaugstināt dzelzceļa pasažieru pārvadājumu kvalitāti un efektivitāti Rīgā un ārpus Rīgas, kompleksi modernizējot dzelzceļa publisko infrastruktūru 16 stacijās, nodrošinot dzelzceļa ilgtspējīgu darbību Rīgas pilsētas un piepilsētas sabiedriskā transporta sistēmā, vienlaikus samazinot apkārtējās vides piesārņojumu.
 
 
 
 
 
Projekta centrālais elements ir paaugstināto pasažieru platformu izbūve, kā arī informatīvo un drošības sistēmu ierīkošana Asaru, Babītes, Bulduru, Cukurfabrikas, Dubultu, Dzintaru, Imantas, Jelgavas, Lielupes, Majoru, Mellužu, Olaines, Pumpuru, Slokas, Vaivaru un Zolitūdes stacijās. Projekta ietvaros veikta būvprojektēšana, būvniecība, informatīvo un videonovērošanas sistēmu projektēšana un ierīkošana, kā arī darbu uzraudzība.
 
Dzelzceļa pasažieru infrastruktūras modernizācija nodrošinās visu kategoriju, tai skaitā, pasažieru ar īpašām vajadzībām, drošu un ērtu apkalpošanu uz pasažieru platformām un stacijas ēkās, kā arī piekļuvi pasažieru infrastruktūras objektiem un drošu vilcienu satiksmi staciju robežās. Projekta ietvaros LDz aktīvi sadarbojās ar invalīdu un viņu draugu apvienību “Apeirons”, kuras eksperti konsultēja vides pieejamības jautājumos un ieteica praktiskus risinājumus, lai publiskā dzelzceļa infrastruktūra sabiedrībai būtu pieejama un ērti izmantojama.