Maģistrālā datu pārraides tīkla modernizācija
2015.gada nogalē tika pabeigts VAS “Latvijas dzelzceļš” īstenotais projekts, kura ietvaros izbūvēts modernākais datu pārraides tīkls Latvijā. Tā ir līdz šim lielākā informācijas sistēmu modernizācija “Latvijas dzelzceļa”  vēsturē. Projekta realizācija nodrošinās datu pārraides infrastruktūru tālākai integrētas transporta sistēmas attīstībai, palielinot kustības drošību un veicinot kravu apjomu pieaugumu.
 
 
 
 


Projekta ietvaros izveidots maģistrālais datu pārraides tīkls, par pamatu izmantojot optisko šķiedru kabeļu infrastruktūru. Centrālajos dzelzceļa mezglos un stacijās uzstādītas nepieciešamās iekārtas, kas nodrošina 10 Gbit/s datu pārraides ātrumu un automātisku tīkla pārslēgšanos uz rezerves maršrutiem bojājumu gadījumos. 

Dzelzceļa stacijās un administratīvajās ēkās tika atjaunoti un izveidoti lokālie datu pārraides tīkli, nodrošinot iespēju pieslēgties korporatīvajam datu pārraides tīklam. Izveidots vienots vadības un monitoringa risinājums. vienotā tīklā integrēti dispečeru telefoni un radiosakari, ir izveidota vienota centralizēta pārvaldība.Modernizējot maģistrālo datu pārraides tīklu, nākotnē var tikt nodrošināta tehnoloģiskā platforma ERTMS (GSM-R) ieviešanai.
 
Darbus izpildīja pilnsabiedrība „SMN-Belam-Fima”, bet līguma uzraudzību un vadīšanu veica SIA „Fabrum”.