Šķirotavas stacijas šķirošanas uzkalna rekonstrukcija
2015.gada nogalē VAS “Latvijas dzelzceļš” noslēdza Šķirotavas stacijas šķirošanas uzkalna rekonstrukcijas projektu, kura mērķis ir nodrošināt vagonu apstrādes jaudas palielināšanu.
 
 
 
 


Projekta ietvaros ieviesta Šķirotavas uzkalna centralizācijas un vadības automātisko mikroprocesoru sistēma šķirošanas un manevrēšanas darbiem ar vagonu ātruma automātisko regulēšanu.

Projekta ietvaros modernizēta elektroapgādes sistēma, telekomunikācijas sistēmas, apgaismojums, gaisa appūšanas sistēma vilcienu bremzēšanas iekārtu jeb lēninātāju tīrīšanai no sniega, uzstādītas jaunas tehniskās diagnostikas inženiera un uzkalna dežuranta darba vietas, jaunas bremzēšanas iekārtas, pārmiju pārvedu automātiskā sniega tīrīšanas elektrosistēma, kā arī vagonu svara mērīšanas sistēma, ātruma mērīšanas ierīces, riteņu detektori un ceļu uzpildes detektori. Rekonstruēti vecie sliežu ceļi un pārmiju pārvedas vietās, kur to stāvoklis vairs neatbilda tehniskajām un ekspluatācijas prasībām, kā arī sakārtoti sliežu ceļi pieņemšanas parkā. 

 

Būvniecību veica AS “BMGS”, savukārt būvniecības līguma vadīšanu un būvuzraudzību – SIA “Witteveen+Bos Latvia”. 
 
 
 
 
 
Galerija