Sabiedrība
"Latvijas dzelzceļa" darbība ir cieši saistīta ar Latvijas sabiedrību - Koncernā strādā vairāk nekā 12 000 Latvijas iedzīvotāju, dzelzceļa infrastruktūru ikdienā izmanto tūkstošiem cilvēku, dzelzceļš ir neatņemama ikdienas sastāvdaļa daudzu Latvijas pilsētu un novadu iedzīvotājiem. Tādēļ ir likumsakarīgi, ka uzņēmums par vienu no prioritārajām sociālās atbildības jomām ir izvirzījis sadarbību ar dažādām sabiedrības grupām un devumu sabiedrībai.
 
 
 



Rekonstruētā dzelzceļa stacija "Dzintari"


Par vienu no nozīmīgākajām 2015.gada aktivitātēm, kas saistīta gan ar dzelzceļa infrastruktūras uzlabojumiem, gan sabiedrības grupu iesaisti uzņēmuma darbībā, ir invalīdu un viņu draugu apvienības “Apeirons” un Neredzīgo biedrības iesaiste pasažieru infrastruktūras uzlabojumu plānošanā (paaugstinātie peroni Jūrmalas un Jelgavas līnijās, atsevišķi uzlabojumi Rīgas Centrālajā dzelzceļa stacijā).

Vienlaikus “Latvijas dzelzceļš” arī ir sniedzis atbalstu invalīdu un viņu draugu apvienības “Apeirons” veidotās vides pieejamības aplikācijas “Mapeirons” izveidē, kurā apkopota personiski pārbaudīta informācija par vairāk nekā 2000 ikvienam pieejamiem objektiem visā Latvijā. To vidū ir arī 10 dzelzceļa stacijas dažādās Latvijas pilsētās, un nākotnē pakāpeniski plānots vides pieejamību uzlabot arī citās stacijās;
 

Par nozīmīgu pēdējo gadu jauninājumu uzskatāma Vienotā pakalpojumu un palīdzības dienesta (VPPD) darbības pilnveide, nodrošinot uzziņas gan “Latvijas dzelzceļa” koncerna ārējiem klientiem un partneriem, gan atbalstu koncerna darbiniekiem. 2015.gadā VPPD pieņēma vairāk nekā 262 tūkstošus zvanu un apstrādāja vairāk nekā 2600 e-pasta pieprasījumu. Ap 75% uzziņu saistītas ar iekšzemes pasažieru pārvadājumiem (kustības grafiki, maršruti, biļešu cenas u.c.), bet ap 10% ir palīdzības pieprasījumi IT jautājumos un informācija par situāciju uz dzelzceļa pārbrauktuvēm. 2016.gada sākumā VPPD piedalījās Laba servisa mēnesī un izcīnīja diplomu par izcilu servisu transporta nozarē.  



 
 



Drošība

Par būtisku sabiedrības segmenta daļu uzskatāma dzelzceļa drošības tematikas regulāra aktualizēšana un izglītojošu aktivitāšu rīkošana. Tostarp 2015. gadā organizētas trīs drošības kampaņas, no kurām viena īpaši veltīta drošai dzelzceļa pāreju šķērsošanai.

Savukārt jauniešu izglītošanai par drošību dzelzceļa tuvumā 2015.gadā organizēts vairāk nekā 80 drošības stundu Rīgā un citās Latvijas pilsētās, aptverot vairāk nekā 4300 pirmsskolas un skolas vecuma jauniešu lielu auditoriju.
 
 


 
 

Sadarbība ar Valsts asinsdonoru centru


2015.gadā turpināta ilgtermiņa sadarbība ar Valsts asinsdonoru centru (Rīgas Centrālajā dzelzceļa stacijā gan uzņēmuma darbinieki, gan citi interesenti nodevuši 200 l asiņu). 


 
 

Brīvprātīgais darbs


Savukārt darbiniekiem, kas ieinteresēti veikt brīvprātīgo darbu, radīta iespēja sakopt Bērnu slimnīcas Vecāku māju un Gaiļezera novietni. Sadarbība ar Bērnu slimnīcu plānota arī 2016.gadā. 
 
 
 

Sadarbība ar Raudas un Medumu speciālajām internātpamatskolām


Ilggadēja sadarbība “Latvijas dzelzceļu” saista ar Raudas un Medumu speciālajām internātpamatskolām, kuru audzēkņiem arī 2015.gadā bija iespēja piedalīties gan īpaši organizētos sporta pasākumos, gan kopā ar “Latvijas dzelzceļa” darbiniekiem radoši darboties skolas telpās. 


 
 

Kultūras, sporta un labdarības pasākumi


2015.gadā “Latvijas dzelzceļš” arī atbalstījis sabiedrībai nozīmīgus kultūras, sporta un labdarības pasākumus, piemēram, Vienības velobraucienu, Ineses Galantes fondu un festivālu “Summertime”, Lielo talku, Iespējamo misiju, labdarības maratonu “Dod pieci!”, “Latvijas lepnumu” u.c. Taču īpaši lepojamies ar “Latvijas dzelzceļa” rīkoto Spēka dienu, kas 2015.gadā guva plašu atsaucību. 
 
 
 
 

Spēka diena 2016




 
 

Industriālais mantojums


Gatavojoties 2016. gadā gaidāmajai dzelzceļa 155 gadu jubilejai Latvijā, pērn īpaši aktīvi bijuši “Latvijas dzelzceļa” industriālā mantojuma eksperti un Dzelzceļa vēstures muzeja speciālisti.